آمار فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

کارگاه کارآفرینی دیجیتال امروز 26/9/87 در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار گردید.
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱:۳۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٧
 
کارگاه کارآفرینی دیجیتال به همت دفتر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی و اداره کل فنی و حرفه ای خراسان رضوی امروز در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش و جشنواره نوآوری و شکوفایی خراسان رضوی برگزار گردید در این کارگاه پس خوش آمدگویی توسط جناب آقای مهندس علی بهرامی زاده معاون مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری و ارائه دو کارگاه آموزشی توسط خانم مهندس ظریف و آقای بادیانی میزگردی با حضور افراد زیر برگزار گردید محور موضوعات میزگرد مرتبط با کارآفرینی دیجیتال و نقش آن در توسعه کشور و همچنین کارآفرینی و فناوری اطلاعات متمرکز بود در میزگرد افراد زیر نسبت به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
  • آقای دکتر احمدی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد
  • اقای دکتر توفیقی معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری خراسان رضوی
  • آقای مهندس نجفی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی
  • خانم مهندس ظریف مدیرعامل شرکت علمی و صنعتی و مدرس دوره های کارآفرینی
  • آقای مهندس علی بهرامی زاده معاون اداره کل فناوری اطلاعات استانداری و مدرس دوره های کارآفرینی

 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
میزگرد آسیب شناسی پروژه های ICT در قانون چهارم توسعه در مشهد برگزار گردید
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٧
 

میزگرد آسیب شناسی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در مشهد برگزار شد

ایرنا مشهد، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۹/۲۴‬

داخلی. اقتصادی. ارتباطات. فناوری اطلاعات.

میزگرد آسیب شناسی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (‪ (ICT‬در قانون برنامه چهارم توسعه در با حضور مسوولان و ‪ ۲۰۰‬نفر از کارشناسان فناوری اطلاعات خراسان رضوی یکشنبه در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مشهد برگزار شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی در این مراسم گفت : خوشبختانه ما در مقوله زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات چشمگیری داشتیم و جایگاه خوبی در منطقه داریم.


مهندس علی کارگزار افزود: ما در زمینه توسعه فیبر نوری به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه رتبه نخست را داریم.


وی با اشاره به‌اینکه ما در زمینه توسعه تلفن همراه نیز رتبه نخست منطقه را داریم، اظهار داشت: اما متاسفانه در زمینه استفاده از امکانات فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور روند نزولی در پیش داریم.


وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ‪ ۱۰‬هزار کیلومتر فیبر نوری در سطح خراسان رضوی راه‌اندازی شده است، گفت: بیش از ‪ ۱۰۰‬روستای این استان نیز از امکانات فیبر نوری بهره مند هستند.


کارگزار با اشاره به اینکه ما ‪ ۱۰۰‬درصد آمادگی را برای ارایه زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای ارایه به‌دستگاه‌های دولتی و خصوصی داریم ، گفت: شرکت مخابرات خراسان رضوی با بیش از دو هزار نیروی متخصص در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات آمادگی مشاوره رایگان به دستگاههای دولتی استان را دارد.


رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: جهش اقتصادی بسیاری از کشورهایی که اقتصاد مبتنی بر اطلاعات را به عنوان راه توسعه خود برگزیدند این موضوع را ثابت کرده است که فناوری اطلاعات و ارتباطات سهم قابل توجهی در افزایش کارایی و اثر بخشی کسب و کار در حوزه های مختلف دارد.


مهندس عیسی نجفی افزود: منافع حاصل از به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث شده است که در اغلب کشورهای تلاش‌هایی برای پیاده‌سازی این فناوری در صنایع انجام شود.


وی اظهار داشت: همه ما می‌دانیم توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب افزایش بهره وری و ایجاد ارزش‌های جدیدی جهت بالابردن سرانه کشور می‌شود اما متاسفانه تاکنون به این فناوری بهای لازم داده نشده است.


نجفی با اشاره به اینکه هم اکنون مشاوره و برنامه ریزی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار ضعیف است، افزود: هرجا پروژه‌ای شکست خورده است عمده‌ترین دلایل آن بالابودن دامنه تغییرات و عدم کفایت مشاوران پروژها به شمار می‌رود.


وی اظهار داشت: هم‌اکنون مشارکت اکثر کارکنان سازمان‌های دولتی در زمینه روند اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات بسیار پایین است که باید فکری به حال آن کرد.


وی در خصوص راهکارهای تحقق پروژه‌های فناوری اطلاعات در سازمان‌ها گفت:
سرمایه‌گذاری بر روی مشارکت کارکنان، افزایش زمان برای اظهارنظرها، روشن بودن محدوده و اهداف پروژه‌ها و انتقال دانش برنامه ریزی فناوری اطلاعات به کارکنان سازمان‌ها عمده‌ترین راه کارهای تحقق پروژه‌های فناوری اطلاعات محسوب می‌شود.


میزگرد آسیب شناسی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در قانون برنامه چهارم توسعه توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی و دفتر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد

---> داخلی. اقتصادی. ارتباطات. فناوری اطلاعات.

ارسال خبر: 16:53 ‪یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۸۷‬ نسخه قابل چاپ


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
اینترنت پرسرعت ما و همسایه! اینترنت با سرعت ۳۲ مگابیت در ترکیه راه اندازی میشود
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٦:٠۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳۸٧
 

در حالیکه در کشور ما هنوز راه اندازی اینترنت پرسرعت ۱۲۸ کیلویی در کش و قوس مخابرات و بخش خصوصی شناور است خبر های رسیده از منابع رسمی حکایت از راه اندازی خطوط اینترنتی با سرعت ۳۲ مگابیت در کشور همسایه  ترکیه دارد متولیان وزارت فناوری اطلاعات با پافشاری بر مواضع غیر اصولی خود از بدو تولد دولت نهم تا پایان سال ۸۶ بر مواضع خود دائر بر غیر ضروری بودن اینترنت بالای ۱۲۸ کیلویی اصرار ورزیدند و نتیجه آن نیز منجر به عقب ماندگی توسعه فضای اینترنت پرسرعت به استانداردهای بین المللی و متضرر گردیدن شرکتهای تامین کننده بخش خصوصی نیز گردید امیدواریم این رخداد در کشور همسایه منجر به هشداری  بیدارکننده برای مسئولین فناوری اطلاعات کشور گردد تا حداقل فرق بین اینترنت پرسرعت کشورمان و کشور همسایه را تشخیص دهند.

ایتنا : از عبارت «اینترنت پرسرعت» استفاده نکنیم!!وقتی قرار است همین‌ روزها خط اینترنتی با سرعت ۳۲ مگابیت در ترکیه راه‌اندازی شود و در اختیار مشتریان قرار گیرد، چرا ما به خط 128 کیلوبیتی خودمان اینترنت پرسرعت می‌گوییم؟


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
مدیریت کیفیت و حرکت به سمت نقص و خطای صفر (ZERO DEFECT )
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧
 

مدیریت کیفیت جامع ( TOTAL QUALIT MANAGEMENT ) از طریق اصلاح مستمر فرآیندها پیوسته سعی در تامین رضایت مشتری و کاهش دامنه تغییرات است  ،بدین ترتیب هزینه ها کاهش می یابند و کیفیت محصول افزایش می یابد . تحول و تکامل مفهوم TQM همراه با نیازها و الزامات کسب و کار صورت گرفته و بر این پایه بوده است که TQM روش شناسی جامع بهبود مستمر سازمان می باشد. در روش شناسی مدیریت کیفیت، جان مایه فرآیند بهبود مستمر در سازمان بر پایه تفکرحذف اتلاف و خطا (ZERO DEFECT)  قرار داده شده است.

تعاریف ZERO DEFECT :

حرکت به سمت تولید بدون نقص (Zero Defect)

تفکرحذف اتلاف و خطا (ZERO DEFECT)

راههایی جهت بهره ورتر شدن و انجام راحت تر کارها که در آن خطای انسان و دستگاه از بین رفته و محصولاتی بدون عیب و نقص تولید می شوند . این روش تولید را خطا ناپذیر کننده یا اصطلاحا ZQC یا کنترل کیفیت پذیرش نقص صفر می نامند.

ZQC روشی است که بر افراد و ماشین آلات تکیه نمی کند زیرا می داند احتمال بروز خطا در هر دو حالت وجود دارد ، لذا راههایی پیدا می کند تا این خطاها منجر به خرابیها و ضایعات نشوند و روشی جهت خطا ناپذیر کردن فرایندها می باشد.

تکنیکهای کنترل و تولید بدون نقص :
امروزه بسیاری از شرکتهای پیشتاز غربی نیز از تکنیکهای خطاناپذیرسازی ZQC و روشهای حل مساله JIT استفاده می کنند . این روشها می توانند اتلافهای مربوط به کیفیت مانند دوباره کاریها ، ضایعات ، ازکارافتادگیها و خرابیهای دستگاهها را حذف کنند . امروزه تقریبا در تمامی شرکتها و کارخانجات واحدی بنام واحد کنترل کیفیت QC وجود دارد . وظیفه این واحد بازرسی نهایی محصول و یا بازرسی محصولات نیمه ساخته و در حین تولید است ولی متاسـفانه کمتــر شرکتــی ( مخصوصا در ایران ) به فکر اصلاح فرایندها به گونه ای است که اساسا محصول معیوبی در آن تولید نشود . تکنیک ها و روشهای مطرح شده ما را قادر می سازد تا بهترین و مؤثرترین راه کنترل کیفیت را بر محصولات هر شرکتی اعمال کنیم . ZQC یک روش کنترل کیفیت ( QC ) جهت رسیدن به خرابی صفر است کلمه صفر ( ZERO ) به ایجاد تولیداتی با ضایعات صفر اشاره می کند . عامل مهم جهت بهبود کیفیت با استفاده از ابزار ZQC و خطاناپذیر سازی (پوکا یوکه) باشد.

ZERO DEFECT و کنترل کیفیت:

این روش به معـنی نداشـتن کنترل کیفیـت نیـست بلکه به معنی کنترل کیفیتی است که تولید محصولات بدون عیب را ضــمانت می کنــــد .  این روش می توانـد اتـلاف مربـوط به کـیفیـت ( دوباره کاریها ـ ضایعات ـ ازکارافتادگیهای دستگاهها ) را حذف کند . یکی از نـکات مورد توجه در ZQC اصـلاح شـرایط فرایند بجای سرزنش کردن افراد بخاطر اشتباهاتشان است .


 
ادامه مطلب...
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
مدیریت منابع انسانی پروژه و قانون بروکس BROOKS LAW
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧
 

بکار گرفتن افراد بیشتر برای یک پروژه که دچار ‌تاخیرشده است نه تنها باعث پیشرفت بهتر کار نمی شود بلکه موجب افزایش تاخیر بیشتر در اجرای پروژه میشود .
قانون‌بروکس در مدیریت پروژه ها در مقوله بکار گیری افراد بیشتر از منابع انسانی برنامه ریزی شده بیان می دارد که به‌ علت افزایش تلاش‌های افراد درگیر در پروژه برای هماهنگی با افراد جدید، همچنین به‌دلیل گسترش زیاد تیم که سبب افزایش کار مدیر در مدیریت آنها می‌گردد، زمان مورد انتظار انجام فعالیت با تعداد نفرات جدید نسبت‌به زمان انجام آن با نفرات کمتر اندکی افزایش‌می‌یابد. به‌عبارتی همیشه افزایش نفرات درگیر پروژه (به‌خصوص در پروژه‌های تحقیقاتی و طراحی) نمی‌تواند راه‌حلی برای جبران عقب‌افتادگی‌های پروژه باشد.
مدیر باید در این‌گونه موارد و برحسب موقعیت دست به ابتکار بزند و به‌نوعی توان‌اجرایی و بهره‌وری افراد موجود را بالا ببرد و به‌همین نحو خود را به برنامه‌ی زمانبندی اجرائی پروژه برساند.

 

 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
دکتر محمود احمدی نژاد :سه پیشنهاد احمدی‌نژاد برای ایجاد اقتصاد عادلانه در دنیا
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ آذر ۱۳۸٧
 

چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است !

 از آقای رئیس جمهور توقع میرود اگر طرحی برای بهبود وضعیت معیشتی مردم عزیز کشورمان داشته باشند واجب تر از ارائه طرح برای برون رفت استبکار جهانی و ایادی آن از بحران اقتصادی است
در اجلاس بین المللی تامین مالی برای توسعه در قطر مطرح شد
سه پیشنهاد احمدی‌نژاد برای ایجاد اقتصاد عادلانه در دنیا

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور در اجلاس بین‌المللی تامین مالی برای توسعه با تشریح دلایل بحران جاری در جهان، پیشنهادهایی را برای برپایی اقتصادی شکوفا و پایدار ارایه کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در طراحی نظام عادلانه اقتصادی با همه دولتها و مجامعی که به عدالت و رفاه ملتها می‌اندیشند، همکاری کند.
   

 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
رئیس جمهور آمادگی خود را برای اداره کشور با نفت 5 دلاری اعلام نمود!
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٩:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ آذر ۱۳۸٧
 

منبع : سایت ایران برای شما

امروز تیتر اصلی بسیاری از روزنامه ها به نقل این خبر " اداره کشور با نفت 5 دلاری " اختصاص یافته بود هر چند در روزی و روزگاری یعنی دوران نخست وزیری میر حسین موسوی و ریاست جمهوری علی اکبر هاشمی رفسنجانی این اتفاق افتاد و کشور با نفت ۵ دلاری اداره شد ولی واقعیت مسلم این است هم شرایط داخلی و هم شرایط خارجی در آن مقطع کاملا با این دوران متفاوت بود به نظر میرسد که در حال حاضر قیمت تمام شده استخراج نفت خام برای تحویل در بندر مبدا قبل از بارگیری چندین برابر مبلغ پنج دلار می باشد و لذا این فرمایش رئیس جمهور قطعا نشدنی و غیر قابل اجرائی شدن است . سعید لیلاز تحلیل گر اقتصادی از منظری تحلیلی در لینک زیر به بررسی موضوع پرداخته است

لیلاز: می شود اما کار احمدی نژاد نیست
اداره کشور با نفت 5 دلاری
 

لیلاز: می شود اما کار احمدی نژاد نیست

 

بزرگ ترین مشکل دولت آقای احمدی نژاد علاوه بر فقدان استراتژی اقتصادی، فقدان انضباط است. از نظر من انضباط مالی در دولت نهم اصلا معنا ندارد و همین گفته ایشان نشان می دهد که هیچگونه استراتژی ای بر دولت حاکم نیست و کاملا اقتضایی و با توجه به شرایط بیرونی است، یعنی هر اتفاقی که می افتد می توان اثرش را در صحبت های آقای احمدی نژاد مشاهده کرد.


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()