آمار فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

هر دم از این باغ بری می‌رسد
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٩:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ امرداد ۱۳۸۸
 

ایتنا منتشر نمود سه شنبه، ۲۰ مردادماه ۱۳۸۸

هر دم از این باغ بری می‌رسد

ایتنا - امید می‌رود که با واکنش مناسب و به موقع مراجع قانونی نسبت به تجدید نظر در واگذاری یاد شده در روزهای جاری شاهد اقدامی موثر برای رفع نگرانی های موجود باشیم و مطمئن باشیم که در روزهای بعدی تازه تر! از تازه تری نخواهید رسید که موجبات نگرانی و ناخوشایندی جدیدی را برای قشر وسیعی از اصحاب صنایع و تجارت در بر داشته باشد.

هر دم از این باغ بری می‌رسد
عیسی نجفی - عضو شورای مرکزی نظام صنفی رایانه ای کشور
در حالیکه در روزهای اخیر بدنه تجاری و بازرگانی کشور از تب و تاب تصویب طرح ادغام بعضی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های نامتجانس توسط مراجع قانونی در شوک و بهت به سرمی‌برد. شنیدن اخبار واقعه غیرقابل باور واگذاری نمایشگاه بین‌المللی تهران -که بی‌شک از بزرگ‌ترین بنگاه‌های اقتصادی موجود کشور در چرخه و زنجیره تبلیغات و بازاریابی تجاری محسوب می‌گردد- به بخشی غیرتخصصی مانند سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح(فارغ از مباحث قانونی بودن یا نبودن، نحوه واگذاری) انبوهی از مخاطبین را در بهت و حیرت فرو برده است.

این اقدام پاتکی غیرمنصافانه به بدنه فعالین تجاری و بازرگانی ایران محسوب می‌شود.
از آنجا که این بنگاه اقتصادی سالانه فرصتهای مناسبی را برای اصناف و تجار کشور برای انجام فعالیت‌های تبلیغات بازاریابی و رقابت‌های تجاری ایجاد می‌نموده است و به نظر می‌رسد که در صورت تایید صحت اقدام یاد شده این رخداد فرصت‌های بالاقوه موجود را از انبوه بازدیدکنندگان و مخاطبین سالانه و همچنین از تجار و بازرگانان این نمایشگاه سلب خواهد نمود و از آنجا که امروزه نمایشگاه‌های بین‌المللی در اقصی نقاط تجاری جهان به عنوان بنگاه‌های بزرگ تخصصی تجاری و اقتصادی محسوب می‌گردد و قطعا گردانندگان نمایشگاه‌های تجاری نیز متشکل از جامعه تخصصی این رشته و تخصص و حرفه محسوب می‌گردند و انتظار می‌رود که قانون گذار در واگذاری این بنگاه تمهیدات لازم را برای تضمین از حفظ جایگاه و اعتبار تخصصی آن در صورت واگذاری اندیشده باشد.

این در حالی است که به لحاظ تخصصی مجموعه صاحب جدید این مجموعه هیچگونه تجربه، سابقه، تناسب و سنخیتی با فعالیت‌های تخصصی این بنگاه بزرگ اقتصادی در کشور و جهان نداشته و ندارد.

لذا این خبر، خبری نامیمون و ناخوشایند برای اصحاب و اصناف و بازرگانان و حتی مخاطبین این نمایشگاه بین‌المللی کشور محسوب می‌گردد و انشاء ا... امید می‌رود که با واکنش مناسب و به موقع مراجع قانونی نسبت به تجدید نظر در واگذاری یاد شده در روزهای جاری شاهد اقدامی موثر برای رفع نگرانی های موجود باشیم و مطمئن باشیم که در روزهای بعدی تازه تر! از تازه تری نخواهید رسید که موجبات نگرانی و ناخوشایندی جدیدی را برای قشر وسیعی از اصحاب صنایع و تجارت در بر داشته باشد.


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()