آمار فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

چگونه و چرا مدیران عالی فعلی کشور اغلب از سیاستهای ابلاغی اصل 44 غافلند!
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٢ آبان ۱۳۸۸
 

در خبر شنیدیم که رئیس جمهور تصمیم گرفته است تا برای حل مشکل مترو مدیریت مترو تهران به دولت برگرداند و جالب تر از آن اینکه ظاهرا به فاصله کوتاهی از این انتشار این خبر، خبر جامع تر مبنی بر دخالت دولت در مدریت شهرداری تهران طنین انداز شد . هر چن نمی توان شائبه سیاسی بودن این حرکت رئیس جمهور را کتمان نمود ولی آیا برای نیل به یک هدف سیاسی می بایست نصح صریح قوانی و مقررات موجود را نقض و به آن بی توجهی کرد چه کسی باید به آقای رئیس جمهور گوشزد نماید که اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاستهای کلی نظام توسط مقام رهبری برای اجراء‌ به قوه مجریه ابلاغ گردیده است چگونه است رئیس جمهور نه تنها تمایلی به واگذاری تصمیم گیری و مدیریت امور غیر حاکمیتی را به مردم نشان نمی دهد بلاکه قدم های برداشته شده قبلی را نیز در حال نقض و مخدوش نمودن است چرا رئیس جمهور هنوز قانع نشده است مردم می باید امور خودشان را ،  خودشان مدیریت نمایند ؟ چرا رئیس جمهور به مواردی از این گونه بی توجهی می نماید ؟ وی باید به متولیان تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور نیز گوشزد نمود که وقتی در سه یا جهار پیش عملا رئیس جمهور را از تخطی از برنامه چهارم توسعه برحذر نداشتند باید هم حالا شاهد تخطی رئیس جمهور از حرکت در مسیر تحقق چشم انداز بیست ساله آینده باشند!

 در زوزهای اخیر  این تصمیم رئیس جمهور واکنش هایی را در بر داشته است لینک های مربوط به اخبار و واکنش ها به خبر فوق را در ادامه جهت استحضار شما عزیزان قرار می دهیم .

مدیریت مترو را به دولت برمى‌گردانیم

جهان نیوز - مدیریت مترو تهران به دولت بر می گردد

فردا نیوز : احمدی نژاد:دولت مدیریت مترو را میگیرد

شبکه خبری تابناک --> رویانیان: شهردار تهران، مدیریت مترو را تغییر دهد

دولت مدیریت مترو را میخواهد

روزنامه خراسان: احمدی نژاد: مدیریت مترو تهران را به دولت برمی گردانیم

واگذاری مترو به دولت خلاف قانون اساسی و اصل 44 است

در راستای اجرای سیاستهای اصل 44 مدیریت مترو تهران به دولت برگردانده میشود!

 


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
وضعیت اقتصادی کشور به کدام سو میرود ؟ رکود تورمی یا رونق اقتصادی؟
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ آبان ۱۳۸۸
 

 اندک اندک بحران اقتصادی کشورهای مترقی در حال سپری شدن بوده و زمزمه های از گذار از بحران این کشورها طنین انداز است اما با وجود اینکه مدیران اجرائی کشورمان اعتقادی به اسیب پذیری کشور متاثر از بحران های حادث شده در دنیا نداشتند ولی دیری نپائید بحرانی اقتصادی جهانی دامن کشورهای منطقه از جمله کشور ما را نیز بر گرفت آنچه عیان است و نیازی به بیان ندارد حکایت از وضعیتی نامطلوب و نابسامان اقتصادی دارد و و واقعیت مسلم این است با فقدان حسن تدبیر لازم از جانب مدیران اقتصادی کشور  نمی توان شاهدی برای رونق زود هنگام در این مقوله متصور بود داشت . گزارشهای مراجع رسمی و پژوهشی کشور مانند گزارشات مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و ابراز نگرانی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دائر بر وخیم شدن اوضاع با تصویب و ابلاغ لایحه هدف مند کردن یارانه ها به همان شکلی که دولت محترم بر آن اصرار دارد نیز حکایت از نگرانی از تداوم وضعیت نامطلوب و یاس و ناامیدی نسبت به بهبود اوضاع دارد . اما تمام شواهد حکایت از تدوام رکود تورمی در کشور دارد امید میرود تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تعاملی  اثربخش با تصمیم سازان و مجریان کشور از عهده قانع نمودن همدیگر برای درک واقعیات و مصلحت مردم و کشور داشته باشند.

-----------------------------------------------------------------------------

توضیحا : تورم یعنی افزایش عمومی قیمت‌ها. هرگاه میانگین (وزنی) قیمت کالاها و خدمات مصرفی بین پارسال و امسال مثلا 17درصد افزایش یافته باشد، می‌گوییم طی سال گذشته 17درصد تورم داشته‌ایم.
رکود اقتصادی یعنی پدید آمدن شرایطی که در آن نرخ رشد تولید داخلی کند و کاهنده است، کارخانه‌ها با ظرفیت اضافی و بدون استفاده دست به گریبانند، نرخ بیکاری بالا است و به زبان ساده‌تر، بازارها کسادند.
وجود هم‌زمان این دو «بیماری»، شرایط دشوار و پیچیده‌ای پدید می‌آورد که «رکود تورمی» نامیده می‌شود و درمان ساده‌ای هم ندارد، ضمن آن که در بهترین حالت و با خردمندانه‌ترین سیاست‌ها، طول دوره درمان آن چندان کوتاه نیست

( رکود تورمی و راهکارهای مقابله با آن - روزنامه دنیای اقتصاد - دوشنبه 13 اسفند 1386  - دکتر فرخ قبادی )

 

 


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
درگذشت نابهنگام دوست عزیزم آقای دکتر سید مصطفی ترحمی...!
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ آبان ۱۳۸۸
 
دوست خوبم آقای دکتر سید مصطفی ترحمی که شاید خیلی از اهالی جامعه دانشگاهیان و دانشجویان او را در فضای مجازی با محتوای وزین وبلاگ مسافر طبیعت می شناختند به لقاء ا... پیوست و ما در غم و اندوهی فراوان فرو برد یادش گرامی روحش شاد

 

مراسم تشیع پیکر پاک مرحوم فردا ششم ابان ماه ساعت ۹ صبح از صحن جامع آزادی - حرم رضوی انجام خواهد شد.

 

 


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()