آمار فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

سمینار چالش ها و موانع کنونی توسعه دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک در ایران
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩
 

سمینار چالش ها و موانع کنونی توسعه دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک در ایران در هفته پژوهش و فناوری در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی مشهد از ساعت ١٩ الی ٢٠ روز ٢٩/٩/٨٩ برگزار گردید . کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان تدارک برگزاری تعدادی سمینار یا همایش را در حاشیه نمایشگاه دیده بود. هر چند اطلاع رسانی لازم برای اکثر همایش ها به انجام نرسیده بود ولی همایش طبق برنامه برگزار می گردد.

 اینجانب مطالبی مفید را برای ارائه در جمع مخاطبین آماده نموده بودم که سعی کردم اکثر آنها برای حضار ارائه نمایم ولی ان شاء ا ... ارائه فوق را به صورت مقاله ایی مرتبط بزودی منتشر خواهم نمود. روابط عمومی استانداری خراسان رضوی مختصری از مطالب ارائه شده توسط بنده را منتشر نموده است که در لینک زیر قابل دسترس می باشد.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی:
توسعه تجارت الکترونیک باعث افزایش کیفیت زندگی در سطح جامعه می شود


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
توسعه تجارت الکترونیک باعث افزایش کیفیت زندگی در سطح جامعه می شود
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩
 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی:
توسعه تجارت الکترونیک باعث افزایش کیفیت زندگی در سطح جامعه می شود

 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی گفت: توسعه تجارت الکترونیک باعث افزایش کیفیت زندگی در سطح جامعه می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهندس عیسی نجفی در سمینار چالش ها و موانع کنونی توسعه دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک در ایران که شب گذشته در حاشیه نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: تجارت الکترونیک عبارت از کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارتقای کارایی، اثر بخشی در تولید، خدمات یا کالا است.
وی افزود: تاریخچه دولت الکترونیک و تجارت الکترونیکی به سال 1381 در ایران برمی گردد که متولی آن معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و متولی تجارت الکترونیک در کشور وزارت بازرگانی بوده است.
نجفی ملزومات استقرار تجارت الکترونیک را شرایط و عوامل مساعد محیطی و ویژگی های مناسب در ساختار بنگاه ها و سازمان های فعال بیان داشت.
وی در خصوص مشکلات عمده رشد تجارت الکترونیک در کشورهای در حال توسعه، گفت: عدم امنیت اطلاعات و فقدان پوشش های قانونی در ارتباط با معاملات تجاری و مالی از مشکلات عمده رشد تجارت الکترونیک می باشد.
رییِس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی موانع توسعه تجارت الکترونیک را در چهار حوزه فنی تکنیکی، علمی، برنامه ای و بودجه ای و قوانین و مقررات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد.
نجفی تصریح کرد: در حوزه علمی، مراکز علمی و دانشگاهی باید اهتمام ویژه ای برای تربیت متخصصان در امر توسعه فن آوری اطلاعات و ارتباط نسبت به فعالیت های گذشته داشته باشند.
وی اظهار داشت: در حوزه فنی تکنیکی باید بخش خصوصی متخصص و فعال داشته باشیم که آنها در سایه دسترسی به فن آوری جدید در قالب تولید یا خرید بتوانند نیازهای توسعه دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک را پاسخ گو باشند.
نجفی گفت: به نظر می رسد برای استقرار دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک، باید مراکز داده و سیستم‌های پیشرفت امنیت اطلاعات تقویت شود.
وی فعالیت های انجام شده فرهنگی را برای فرهنگ سازی تجارت الکترونیکی در سطح جامع در حد کفایت ندانست و افزود: رسانه های جمعی باید بخش قابل توجهی از فعالیت های روزمره شان را به این مقوله اختصاص دهند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حوزه برنامه ای و بودجه ای باید سرمایه گذاری مناسب و کافی در جهت پروژه‌های توسعه ای تجارت الکترونیک و دولت الکترونیک شود و با مبالغ پایین قادر به رسیدن هدف اصلی یعنی استقرار مناسب این فن آوری نخواهیم بود./م. آ/

 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()
 
تکفا تعطیل نمی شد امروز تهران به این شکل تعطیل نمی شد!
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٢ آذر ۱۳۸٩
 

برنامه توسعه کاربرد فناوری اطلاعات ( تکفا) کشور که تا سال ١٣٨٨ بنا کاربرد وسیعی از فناوری اطلاعات در کشور را در بر داشته باشد متاسفانه به دلائل نامعقولی از سال ١٣٨۵ دچار وقفه و شاید تعطیلی گردید. در طرح فوق گستره وسیعی از فناوریهای جدید بخصوص برای استقرار دولت الکترونیکی وتجارت الکترونیک پیش بینی گردیده بود. که با استقرار زیرسامانه های آن تا پایان سال ١٣٨٨ قطعا امرور چیزی به عنوان تعطیلی به علت کاربرد سامانه هایی برخط نامفهوم می بود.

ولی متاسفانه از آنجا که از وجود آن سامانه ها به صورت یکپارچه خبری نیست لذا باید آثار منفی تعطیلی پایتخت را در اقتصاد کشور تحمل نمود و چه بسا که شاهد شرایط بدتری نیز نباشیم با وضع باید اذعان نمود که اگر تکفا در کشور تعطیل نمی شد امروز تهران به این شکل تعطیل نمی شد!.........................

 


 
comment نظر خودتان را در رابطه با مطلب ، در همین قسمت وارد نمایید ()