آمار ایجاد یک نظام ارتباطی اثر بخش و نقش آن در توفیق مدیران در انجام وظایف مدیریتی - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

ایجاد یک نظام ارتباطی اثر بخش و نقش آن در توفیق مدیران در انجام وظایف مدیریتی
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸٧
 

اولین وظیفه ی مدیران ، ایجاد یک نظام ارتباطی اثر بخش است. یک مدیر نمی تواند زیر دستان را اداره  کند ، در آنان ایجاد انگیزه کند ، آنان را هدایت و رهبری نماید و  یا آنان را برای انجام  کار سازماندهی کند مگر آنکه ابزار لازم را در اختیار داشته باشد ، ابزار او برای انجام این کارها، هنر تعامل و گفتمان ، نوشتن، رابطه با دیگران، تأثیر بر دیگران است که همه مصادیقی از« ارتباط» هستند.


یک سازمان یا گروه که از اعضای مختلفی تشکیل شده است، بدون یک مدیریت صحیح قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود. برای اینکه مدیران، اثر بخش باشند، به اطلاعات نیاز دارند و برای بدست آوردن اطلاعات می باید نظام ارتباطی اثر بخش وجود داشته باشد.

مهم نیست که اندازه یک سازمان ، چقدر بزرگ است، یک« وزارتخانه» یا یک« کمیته ی پژوهشی تحقیق و توسعه »، هر دو برای رسیدن به اهداف خود نیاز به وجود یک نظام ارتباطی مناسب دارند، آنچه مهم می نماید چگونگی برقراری یک« ارتباط موثر» در بین اجزای سازمان می باشد.


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()