آمار تجارت سیار - Mobile Commerce - مزایا - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

تجارت سیار - Mobile Commerce - مزایا
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٢:۱٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٩ خرداد ۱۳۸٧
 

مزایای تجارت سیار

مزایایی که تجارت سیار دارد باعث شده که کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه پیشرو سرمایه‌گذاریهای کلانی را انجام دهند، برخی از مزیت‌ها عبارتند از :


 

  • 1. تسریع در عملیات[1]: مصرف کنندگان در حال حرکت، کار ، مسافرت، تجمع و خرید می‌توانند تجارت را انجام دهند.

•2.                  ایجاد ارتباط شبکه[2] : استفاده‌کنندگان می‌توانند در موقعیت‌های مختلف با همدیگر ارتباط برقرار نموده و بازاریاب‌ها می‌توانند از این شیوه دسترسی برای گسترش تولیدات و ارایه پیشنهادهای مطابق با انتظارات مشتریان استفاده کنند.

•3.                  عمومیت بخشی[3]: با گسترش فناوری‌های مکان‌یابی از قبیل سیستم‌های مکان‌یابی جهانی[4] (GPS)، شرکت‌ها می‌توانند استفاده‌کنندگان را در همه جا شناسایی کنند و کالاهاو خدمات خود را در محل‌های آن‌ها معرفی نمایند.

4. قابلیت حمل داده‌ها[5]: مصرف‌کنندگان می‌توانند از فایل‌های تولیدات،آدرس شرکتها، اطلاعات مربوط به رستوران‌ها و هتل‌ها، حساب‌های بانکی، جزئیات کارت‌های اعتباری و پرداختی و امنیت اطلاعات و دسترسی به اطلاعات مورد نیاز استفاده نمایند.

در صورتی که در تجارت الکترونیکی با توجه به استفاده از رایانه‌ها و شبکه خط مستقیم چنین مزایایی وجود ندارد. تجارت الکترونیکی نیاز به زیرساختارها و تجهیزات گران قیمت دارد. هزینه‌های زیرساخت‌ها در تجارت سیار نسبت به تجارت الکترونیکی پایین است، امروزه ارتباطات از طریق اینترنت و تلفن همراه نقش مهمی در همگرایی دارد.

در بیشتر کشورهای توسعه یافته، مشتریان از تلفن همراه برای خرید از مغازه‌های خرده‌فروشی، همچنین برای ارتباط با بانک‌ها و رزرو کردن در مسافرت‌ها، دیدن ورزش‌‌‌ها و برنامه‌های خبری  و جستجوی شبکه استفاده می‌کنند.

 


[1] .Immediacy

[2] .Connectivity

[3] .Localization

[4] .Global Positioning System (GPS )

[5] .Data Portability


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()