آمار بازار هوش تجاری (BI) - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

بازار هوش تجاری (BI)
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸٧
 

سرویس اخبار خارجی ایتنا طی گزارشی امروز ٣/۴/٨٧ اعلاک نمده است که  بازار هوش تجاری (BI) در دست فروشندگان بزرگ است:

مؤسسه تحقیقاتی گارتنر در آخرین بررسی خود اعلام کرد بازار هوش تجاری (BI: Business Intelligence) به زودی دست‌خوش تغییراتی بنیادی خواهد شد و فروشندگان بزرگ این بازار را تحت سیطره خود درخواهند آورد.

 


شرکت Business Objectsمی‌گوید در سال 2007 صاحب سهم 18.2 درصدی از بازار تجارت BI بوده و در طی این مدت درآمدی برابر با 939.6 میلیون دلار کسب نموده است.

در همین زمان شرکت SAS با سهم 14.4 درصدی و درآمد 753.2 میلیون دلاری مقام دوم را به خود اختصاص داده است.
شرکت Cognos نیز با داشتن 13.7 درصد از سهم بازار و درآمد 710 میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت.

گارتنر در این گزارش اشاره می‌کند که تحکیم و تقویت روابط فی‌مابین موجب می‌شود تا کفه ترازو به نفع بازیگران بزرگ این میدان تغییر نماید.

به گزارش این مؤسسه در آغاز سال 2007 شرکت‌های اوراکل، SAP ، IBM و مایکروسافت جمعاً تنها یک پنجم از کل بازار فروش محصولات و خدمات BI را در اختیار خود داشتند اما در انتهای همان سال با اقدام به تصاحب و خرید دیگر شرکت‌های فعال در این عرصه، این سهم به دو سوم بالغ گردید.

با این وجود Dan Sommer محقق گارتنر عقیده دارد فروشندگان مستقل و کوچک‌تر BI هنوز هم نقش مهمی را در بازار این فناوری ایفا خواهند کرد زیرا بنا به دلایل رقابتی، این دسته از فروشندگان در مقایسه با فروشندگان بزرگ‌تر (که خدمات خود را بصورت دسته‌ای و تحت بسته‌های مشخص و از پیش تعیین شده ارائه می‌کنند) از تحرک بیشتری در مسائل مرتبط با نوآوری برخوردار می‌باشند.

http://www.itna.ir/archives/news/010233.php


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()