آمار شناسایی موضوع اصلی تصاویر از روی چند پیکسل به کمک نرم افزار - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

شناسایی موضوع اصلی تصاویر از روی چند پیکسل به کمک نرم افزار
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٦:٠٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
 

محققان دانشگاه MIT موفق به ساخت نرم‌افزار جدیدی شده‌اند که می‌تواند با چند پیکسل نشان دهد که موضوع اصلی عکس چه بوده است.


به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران این نرم‌افزار جدید که با هدف کمک به ماموران پلیس ساخته شده است، می‌تواند به صورت خودکار افراد مظنون را شناسایی کند و اطلاعات مربوط به تمامی متخلفان را در حافظه خود جا دهد.

یکی از محققان مرکز علوم کامپیوتر دانشگاه MIT به همراه دستیاران خود این نرم‌افزار را طراحی کرده و ادعا می‌کند که تاکنون نمونه آن ساخته نشده است.

نرم‌افزار جدید قادر است با حداقل اطلاعات داده شده و به کمک چند پیکسل، کل تصویر را بازسازی کند و کلیه جزئیات عکس را برای کاربر نمایان سازد.
به کمک این نرم‌افزار می‌توان از میلیاردها تصویری که روی اینترنت وجود دارد، ‌عکس‌های مناسب را برای مراکز پلیس و تجسس شناسایی کرد و آن‌ها را مورد استفاده قرار داد.

این نرم‌افزار قادر است به جست‌وجوهای اینترنتی برای تصویرهای مورد نظر کمک کند و به عنوان ابزاری کارآمد در جست‌وجوگرها مورد استفاده قرار گیرد. تنها راهی که هم‌اکنون برای جست‌وجوی تصاویر در اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از کلیدواژه‌هایی است که کاربران برای هر یک از تصاویر انتخاب می‌کنند.
 

منبع:از http://www.khodkar.ir/


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()