آمار آیا بهره‌وری معیار تمامی تصمیمات طرح تحول اقتصادی دولت قرار خواهد گرفت! - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

آیا بهره‌وری معیار تمامی تصمیمات طرح تحول اقتصادی دولت قرار خواهد گرفت!
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱ شهریور ۱۳۸٧
 

امیدواریم این یکی ان شاء ... راست باشد !

درست سه سال پیش که دولت نهم بر مسند قدرت تکیه زد در اولین حرکت کلیه ساختاره و ابزارهای بهبود بهره وری در کشور مختل و تقریبا تعطیل گردد.  ما برگشت دولت را به تمرکز برای بهبود وضعیت کشور با توسل به بهره وری به فال نیک میگیریم . هر چند خیلی دیر این اتفاق حادث می گردد ولی هنوز هم دیر نشده . اهل علم و فناوری می دانند  که بشریت در تمام طول مدت زندگی خود با کمبود منابع برای معیشیت خود به شدت درگیر و در حال جنگ بوده و برای غلبه بر کمبود منابع همواره با تلاش مضاعف مکانیکی مجبور به جبران کسری منابع بوده و لی پس از مدتی گذشت از انقلاب صنعتی علمای مدیریت شیوه جدیدی برای جبران کمبود منابع کشف کردند و آن توسل به بهبود و ارتقاء نتیجه کسر خروجی به ورودی در تمام سیستمهای موجود بود. چیزی که به بهره وری معروف گشت . بهره وری در هر سیستم موجب کاهش هزینه ها - افزایش تولید - کاهش ضایعات - ... می گردد بعبارتی بهره وری یعنی انجام درست کارهای درست !

چیزیکه دولت نهم از بدو ورود به عرصه مدیریت کشور از آن غفلت نمود و تا بود کارهای نادرستی بود که دولت بنا می گذاشت آنها را انجام دهد .

آنچه در میان مناسب موضوع وبلاگ ماست ارتباط بهره وری با فناوری اطلاعات و ارتباطات است . بهره وری ارتباط مستقیم با فناوری دارد . به عبارتی  فناوری اطلاعات و ارتباطات از الزامات بهره وری است . بهره وری بدون توسل به فناوری اطلاعات و ارتباطات محقق نمی شود ما خوشحالیم که دولت بنا در رویکردی جدید مجبور به بهاء دادن به فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارتقاء و کاربردی فناوری است.

 

مدیرعامل سابق انجمن بهره وری خواستار شد:
بهره‌وری معیار تمامی تصمیمات طرح تحول اقتصادی قرار گیرد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سابق انجمن بهره وری گفت: بهره وری باید تراز و معیار اصلی تمامی تصمیمات به خصوص در بحث طرح تحول اقتصادی قرار گیرد تا بتوان نسبت به این شاخص مهم، میزان درستی تصمیمات و تغییرات اتخاذ و اعمال شده سنجیده شود.

 


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()