آمار مدیریت منابع انسانی پروژه و قانون بروکس BROOKS LAW - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

مدیریت منابع انسانی پروژه و قانون بروکس BROOKS LAW
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧
 

بکار گرفتن افراد بیشتر برای یک پروژه که دچار ‌تاخیرشده است نه تنها باعث پیشرفت بهتر کار نمی شود بلکه موجب افزایش تاخیر بیشتر در اجرای پروژه میشود .
قانون‌بروکس در مدیریت پروژه ها در مقوله بکار گیری افراد بیشتر از منابع انسانی برنامه ریزی شده بیان می دارد که به‌ علت افزایش تلاش‌های افراد درگیر در پروژه برای هماهنگی با افراد جدید، همچنین به‌دلیل گسترش زیاد تیم که سبب افزایش کار مدیر در مدیریت آنها می‌گردد، زمان مورد انتظار انجام فعالیت با تعداد نفرات جدید نسبت‌به زمان انجام آن با نفرات کمتر اندکی افزایش‌می‌یابد. به‌عبارتی همیشه افزایش نفرات درگیر پروژه (به‌خصوص در پروژه‌های تحقیقاتی و طراحی) نمی‌تواند راه‌حلی برای جبران عقب‌افتادگی‌های پروژه باشد.
مدیر باید در این‌گونه موارد و برحسب موقعیت دست به ابتکار بزند و به‌نوعی توان‌اجرایی و بهره‌وری افراد موجود را بالا ببرد و به‌همین نحو خود را به برنامه‌ی زمانبندی اجرائی پروژه برساند.

 

 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()