آمار میزگرد آسیب شناسی پروژه های ICT در قانون چهارم توسعه در مشهد برگزار گردید - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

میزگرد آسیب شناسی پروژه های ICT در قانون چهارم توسعه در مشهد برگزار گردید
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٧
 

میزگرد آسیب شناسی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در مشهد برگزار شد

ایرنا مشهد، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۹/۲۴‬

داخلی. اقتصادی. ارتباطات. فناوری اطلاعات.

میزگرد آسیب شناسی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (‪ (ICT‬در قانون برنامه چهارم توسعه در با حضور مسوولان و ‪ ۲۰۰‬نفر از کارشناسان فناوری اطلاعات خراسان رضوی یکشنبه در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مشهد برگزار شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی در این مراسم گفت : خوشبختانه ما در مقوله زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات چشمگیری داشتیم و جایگاه خوبی در منطقه داریم.


مهندس علی کارگزار افزود: ما در زمینه توسعه فیبر نوری به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه رتبه نخست را داریم.


وی با اشاره به‌اینکه ما در زمینه توسعه تلفن همراه نیز رتبه نخست منطقه را داریم، اظهار داشت: اما متاسفانه در زمینه استفاده از امکانات فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور روند نزولی در پیش داریم.


وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ‪ ۱۰‬هزار کیلومتر فیبر نوری در سطح خراسان رضوی راه‌اندازی شده است، گفت: بیش از ‪ ۱۰۰‬روستای این استان نیز از امکانات فیبر نوری بهره مند هستند.


کارگزار با اشاره به اینکه ما ‪ ۱۰۰‬درصد آمادگی را برای ارایه زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای ارایه به‌دستگاه‌های دولتی و خصوصی داریم ، گفت: شرکت مخابرات خراسان رضوی با بیش از دو هزار نیروی متخصص در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات آمادگی مشاوره رایگان به دستگاههای دولتی استان را دارد.


رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: جهش اقتصادی بسیاری از کشورهایی که اقتصاد مبتنی بر اطلاعات را به عنوان راه توسعه خود برگزیدند این موضوع را ثابت کرده است که فناوری اطلاعات و ارتباطات سهم قابل توجهی در افزایش کارایی و اثر بخشی کسب و کار در حوزه های مختلف دارد.


مهندس عیسی نجفی افزود: منافع حاصل از به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث شده است که در اغلب کشورهای تلاش‌هایی برای پیاده‌سازی این فناوری در صنایع انجام شود.


وی اظهار داشت: همه ما می‌دانیم توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب افزایش بهره وری و ایجاد ارزش‌های جدیدی جهت بالابردن سرانه کشور می‌شود اما متاسفانه تاکنون به این فناوری بهای لازم داده نشده است.


نجفی با اشاره به اینکه هم اکنون مشاوره و برنامه ریزی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار ضعیف است، افزود: هرجا پروژه‌ای شکست خورده است عمده‌ترین دلایل آن بالابودن دامنه تغییرات و عدم کفایت مشاوران پروژها به شمار می‌رود.


وی اظهار داشت: هم‌اکنون مشارکت اکثر کارکنان سازمان‌های دولتی در زمینه روند اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات بسیار پایین است که باید فکری به حال آن کرد.


وی در خصوص راهکارهای تحقق پروژه‌های فناوری اطلاعات در سازمان‌ها گفت:
سرمایه‌گذاری بر روی مشارکت کارکنان، افزایش زمان برای اظهارنظرها، روشن بودن محدوده و اهداف پروژه‌ها و انتقال دانش برنامه ریزی فناوری اطلاعات به کارکنان سازمان‌ها عمده‌ترین راه کارهای تحقق پروژه‌های فناوری اطلاعات محسوب می‌شود.


میزگرد آسیب شناسی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در قانون برنامه چهارم توسعه توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی و دفتر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد

---> داخلی. اقتصادی. ارتباطات. فناوری اطلاعات.

ارسال خبر: 16:53 ‪یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۸۷‬ نسخه قابل چاپ


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()