آمار انتقال وجوه کارت یک بانک به بانک دیگر ازطریق اینترنت میسر است - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

انتقال وجوه کارت یک بانک به بانک دیگر ازطریق اینترنت میسر است
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٠ دی ۱۳۸٧
 
ایرنا: انتقال وجوه کارت یک بانک به بانک دیگر ازطریق اینترنت میسر است
مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: انتقال وجوه کارت یک بانک به بانک دیگر از طریق اینترنت امکان پذیر می شود.

" مهران شریفی " روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ،افزود: دو بانک صنعت و معدن و اقتصاد نوین در زمان حاضر اقدام هایی را در این خصوص انجام داده اند .
وی در زمینه انتقال وجه بین بانکی از طریق خود پردازها ، اظهار داشت: این امکان در تمام بانک های کشور به جز بانک های سپه و رفاه کارگران وجود دارد و تنها دارندگان کارت های این دو بانک از این خدمات هنوز بی بهره هستند.
این مقام مسئول در بانک مرکزی سپس مشکلات فنی در دو بانک یادشده را از مهمترین دلایل ارایه نشدن این خدمات اعلام کرد و گفت: با وجود تذکرهای بانک مرکزی برای رفع این مشکل اما هنوز این معضل وجود دارد.
شریفی در ادامه خاطرنشان کرد: مشکلات این دو بانک با پیمانکاران به نحوی است که فعالیت انها در این زمینه قفل شده است و فعلا پیشرفتی نداشته اند.
** حساب اینترنتی
مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی در ادامه در خصوص انتقال وجه (حواله ) از یک حساب به حساب دیگر در برخی از بانک ها از طریق حساب اینترنتی نیز گفت: پرداخت از طریق اینترنت در زمان حاضر تنها در صورت داشتن حساب دو نفر در یک بانک امکان پذیر است.
شریفی تصریح کرد: حواله پول از طریق اینترنت دارای هیچ گونه کارمزدی نیست ،در صورتی که فردی چک به فرد دیگر ارایه کند، شبعه بانک در زمان نقد کردن آن کارمزد دریافت می کند.
به گفته وی ، بهترین راه حل برای پرداخت نکردن کارمزد استفاده از محیط اینترنت است.
وی در ادامه گفت وگویش با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: این خدمت در زمان حاضر در صورتی امکان پذیر است که هر دو نفر در یک بانک حساب داشته باشند.
** پرداخت قبوض از طریق خود پرداز
مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی در این خصوص گفت: آمار پرداخت الکترونیکی قبوض از زمان اعلام پرداخت 200 تومان کارمزد برای قبوض تلفن همراه جهش مناسبی داشته است .
وی در پایان اظهار داشت : این امر زمینه آشنایی مردم با روش پرداخت قبوض با دستگاه های خودپرداز را فراهم کرد و اثر مطلوبی بر پرداخت ها از طریق این دستگاه ها داشته است و از ازدحام جمعیت در بانک ها کاسته است


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()