آمار اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره وری بدون کاربرد فناوری اطلاعات بی معناست - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره وری بدون کاربرد فناوری اطلاعات بی معناست
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٥:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ دی ۱۳۸۸
 

همایش نقش ICT در اصلاح الگوی مصرف روز یکشنبه 29 آذر برگزار گردید

میزگرد کارآفرینی و فناوری اطلاعات  برگزار گردید : در جهان امروز به فناوری اطلاعات گره خورده است.

در جشنواره هفته پژوهش و فناوری در دو میزگرد شرکت نمودم هر چند متن مطالب اینجانب با اندکی تغییر و تحریف در رسانه ها منعکس یافت ولی در صدد هستم تا ان شاءا... مطالب ارائه شده در قالب مقاله ای مجددا تهیه و ارائه نمایم ولی عنوان اصلی سخنرانی من در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی مشهد در تاریخ ٢٩/٩/٨٨ به شرح زیر بود :

نقش ICT  در اصلاح الگوی مصرف

گزارش منتشر شده از سخنرانی بنده در خبرگزاری فارس و مهر و ...  به شرح پیوست بود.


افزایش بهره وری بدون فناوری اطلاعات بی معناست

مشهد - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی گفت: برای افزایش بهره وری و تغییر رویکرد در نظام صنفی، فناوری اطلاعات باید گسترش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، عیسی نجفی شامگاه یکشنبه در همایش نقش ICT در اصلاح الگوی مصرف در حاشیه نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات بر اصلاح الگوی مصرف در جامعه افزود: اصلاح الگوی مصرف نهادینه کردن روش صحیح استفاده از منابع کشور در تمام امور است و استفاده از فناوری منجر به ارتقا کیفیت سطح زندگی، کاهش هزینه های زندگی و زمینه ساز گسترش عدالت خواهد شد.

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری در اطلاعات در اصلاح الگوی مصرف مستلزم فرهنگسازی است، اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف رویکردی از بهره وری است و امروزه شاخص پیشرفت یک اجتماع به کیفیت زندگی بستگی دارد.

نجفی گفت: استفاده دیجیتال، تجارت الکترونیک، سازمانهای مجازی و دانشگاه مجازی نمونه هایی از زمینه های فناوری اطلاعات است که می تواند منجر به اصلاح الگوی مصرف شود.

وی گفت: برای افزایش بهره وری و تغییر رفتار و رویکرد بدون فناوری اطلاعات هیچ کاربردی نخواهد داشت.

کارشناس دفتر فناوری اطلاعات استانداری نیز در ادامه این سمینار در خصوص نقش تجارت الکترونیک در اصلاح الگوی مصرف اظهار داشت: با الکترونیکی شدن هر یک از اجزای معامله یک تجارت الکترونیکی شکل می گیرد.

حسین کمال افزود: یکی از بارزترین مزایای تجارت الکترونیکی که منجر به اصلاح الگوی مصرف می شود بهبود ارتباط با مشتریان، امکان حضور مشتریان در هر مکان و زمانی امکان ارتباط و نظرسنجی از مشتریان یک کالای خاص است.

وی در ادامه به نقش تجارت الکترونیک در ایران اشاره کرد و گفت: در ایران سالانه به طور متوسط 15 میلیون دلار جهت چاپ اسکناس هزینه می شود در حالیکه عمر مفید این اسکناسها دو سال است و از طرفی مردم هنوز به تجارت الکترونیک اعتماد و آگاهی ندارند ومشکلات و هزینه های دسترسی به اینترنت در ایران نیز از دیگر معضلات بکارگیری تجارت الکترونیک در کشور ماست که باید مورد توجه قرار گیرد.

کارشناس فناوری اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی نیز در این سمینار افزود: آموزش فرآیندی است که مبتنی بر یادگیری و ایجاد تغییرات ثابت در انسان می شود و این آموزش به روشهای حضوری و نیمه حضوری و مجازی است.

احسان اصولی افزود: آموزش الکترونیکی فرایندی است که امروزه در تمام دنیا متداول شده است و رویکردهای جدید آموزش مبتنی بر فناوری اطلاعات بر اصلاح الگوی مصرف کمک زیادی می کند.


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()