آمار مخازن داده و هوش تجاری (Business Intelligence & Data Warehousing) - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

مخازن داده و هوش تجاری (Business Intelligence & Data Warehousing)
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸٧
 
هوش تجاری (Business Intelligence) فناوری جدیدی است که پس از جمع‌آوری، ذخیره، پاکسازی، تجمیع، تحلیل و بازیابی اطلاعات و با استفاده از سیستم‌های پشتیبان تصمیم گیری (Decision Support System) فرایند تصمیم گیری را برای مدیران آسان می‌سازد.

تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی در BI با ایجاد درک صحیحی از وضعیت فعلی، چشم‌انداز آینده تجاری سازمان را ترسیم نموده و در ارائه دیدگاه بلند مدت و استراتژیک به مدیران کمک می‌کند.
مخزن داده (Data Warehouse)، شامل مجموعه‌ای از داده‌ها و اطلاعات سازمانی که به صورت یکپارچه و دائمی ذخیره شده و برای تحلیل و استفاده توسط تحلیلگرانDSS و مدیران ارشد سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای کاربرد DW در سازمان:

افزایش شانس موفقیت در رقابتهای تجاری
برقراری ارتباط موثرتر با مشتریان
افزایش کارایی عملیاتی
ایجاد روابط کارآمد فروشندگان و مشتریان
افزایش سطح کیفیت تصمیم گیری

 

 


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()