آمار اندر باب مجرمانه بودن یا مجرمانه نبودن استفاده از شبکه اجتماعی فیس بوک در ایران - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

اندر باب مجرمانه بودن یا مجرمانه نبودن استفاده از شبکه اجتماعی فیس بوک در ایران
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٩:٠٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٢
 
 این مطلب را چند روز پیش در فیس بوک خودم نوشته بودم از انجاکه ظاهرا هنوز  در ایران اسلامی عده ایی استفاده را فیس بوک را از مصادیق مجرمانه می دانند و لذا از ان استفاده نمی نمایند عینا مطلب را اینجا منتشر می نمایم.
جناب اقای علی جنتی وزیر محترم وزارت ارشاد اعلام فرموده اند که فیس‌بوک را جزو مصادیق مجرمانه نمی‌دانم و در فیس بوک عضو می باشم.
امید واریم چند وقت دیگه اعضاء محترم هیات دولت که در فیس بوک عضو هستند البته فعال هم هستند زحمت بکشند این اقای دکتر محمود واعظی وزیر محترم فناوری اطلاعات و ارتباطات را راضی بنمایند تا ان شاء ا ... ایشان هم در فیس بوک عضویت داشته باشند. خیلی عجیب است و شاید عجیب ترین رخداد کابینه اقای روحانی همین آقای دکتر محمود واعظی وزیر محترم ای سی تی میباشند چرا که او در حالیکه عضویت در یک شبکه اجتماعی مانند فیس بوک نماد ، پرچم آشنایی و مبتنی بودن بر حداقل های دانستنیها و داشته ها از دنیا مجازی یا همان دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات نوین می باشد ولی ایشان علی الظاهر این خصوصیت ، سابقه و شاید خدای ناکرده توانایی حضور در فضای مجازی را ندارند . با اینکه همه می دانیم یکی از ماموریتهای اصلی این وزارت خانه ایجاد ، هدایت ، توسعه ، سر و سامان بخشی فناوری اطلاعات کشور می باشد که اینترنت یا محیط اینترنتی و الکترونیکی در ان فضایی به مراتب گسترده تر از فضای واقعی موجود محسوب میشود. ای کاش آقایانی مثل اقای مهندس جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ، دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه ، اقای علی جنتی وزیر محترم ارشاد و همچنین خانم دکتر ابتکار معاون محترم رئیس جمهور اقای واعظی را مجاب نمایند تا به فضای مجازی ورود پیدا کرده و فعالانه در ان حضور داشته باشند . البته اقای واعظی در واقع یک طرف اصلی موضوعات مربوط به فیلترینک و یا فیس بوک نیز می باشند.

 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()