آمار آیا جوانان می توانند به عنوان مشاور مدیران اجرائی و عملیاتی انتخاب شوند؟ - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

آیا جوانان می توانند به عنوان مشاور مدیران اجرائی و عملیاتی انتخاب شوند؟
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸٧
 

در این مقاله پس از ارائه شرایط احراز مقام مشاوره قصد داریم بررسی نمائیم آیا اصولا برای مشاورین جوان نقشی را توسعه اهداف سازمان قائل شد؟ اصولا آیا مقوله مشاورین جوان که امروزه توسط دولتمردان به عنوان یکی از ویژگیهای شاخص و شاید شایستگی بارز دولت نهم مطرح می گردد در علوم مدیریتی جایگاهی روشن دارد؟ آیا اصولا جوانانی که تحت تاثیر احساسات آنی و هیجانی فارغ از تجربه لازم فکر می کنند و آن فکر خود را گاها بدون توجه به جوانب دیگر آن به عنوان یک کشف برتر به دیگران توصیه می کنند میتوانند در مصادر اجرائی و عملیاتی صاحب نظر معرفی شوند؟ اصولا در کشورهای پیشرفته مشاورین از رده سنی انتخاب می گردند؟ هر کدام  از  رده سنی مناسب چه نوع مشاوره ای هستند؟....

 


منابع فراوانی در این خصوص برای مذمت انتخاب افراد جوان و ناپخته به عنوان مشاور در سنت و دانش مشاوره وجود دارد که هیچ تردیدی برای ناپخته بودن عنوان مشاوران جوان بر جای نمی گذارد. اما باز با سخنی ار نیچه و یک مصداق عینی موضوع را بدون تکمیل مقاله قطع می نماییم.

۱- پرواز را با پرواز آغاز نمی کنند. آنکه می خواهد روزی پریدن آموزد، ابتدا باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالا رفتن آموزد (نیچه).

۲- در جلسه ای در استانداری مازندران  یکی از مشاوران جوان گزارشی از عملکرد گروه را ارائه می نماید اما آنچه توجه استاندار را به خود جلب کرده بود. گزارش مشاور جوان در خصوص برپایی کلاس آموزش ازدواج و تشکیل زندگی بوده است ُ مشاور جوان در مقابل سوال آقای استاندار که آیا او ازدواج کرده یا نه پس از اندکی مکس می گید چند سری فقط برای خواستگاری رفته است. سوال مشاور جوان در کلاس آموزش زوجین به آنچه چه مشاوره یا آموزشی می داده است!

۳- در وزارت خانه و  دوایر دولتی و شرکتهای خصوصی امروزه افرادی به عنوان مشاور مشغول خدمت می باشند که حتی یک روز تجربه مدیریت و نظارت و برنامه ریزی در آن سازمان را نداشته اند. ایا این مشاوران می توانند خدمت مشاوره ای انجام دهند. آنهم به مدیر ! وای به حال آن مدیر که طف مشاوره وی ناشی تر از خود وی باشد.

۴- در دنیا بخصوص کشورهای توسعه یافته و صنعتی بازنشسته ها متناسب با رسته شغلی قبلی به عنوان مشاور برگزدیده می شوند. در امریکا اکثر دولت مردان قبلی در دولت ها و احزاب بعدی به عنوان مشاور مشغول خدمت می گردند.

ادامه مطالب مقالعه را پس از تکمیل بارگذاری می نمائیم تا تکمیل مقاله منتظر اظهار نظر شما هستم نظرات خوب شما را حتی کوتاه در تکمیل مقاله مد نظر قرار می دهیم .


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()