آمار گردشگری الکترونیک - e-tourism - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

گردشگری الکترونیک - e-tourism
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۸٧
 

از فوائد رشد فناوری اطلاعات در عرصه های مختلف ، سیر و سیاحت و توریسم  نیز بی بهره و بی نصیب  نمانده است . پرداختن به گردشگری مجازی یا توریسم الکترونیکی  امروزه در دنیا باعث رشد سریع اهداف تجاری و بازاریابی و فرهنگی کشورها در سایر نقاط دنیا با هزینه های کمتر و بهره وری بالاتر گردیده است.

اما رشد و توسعه این گرایش از فناوری جدید در کشور  علاوه بر فرهنگ سازی و شناخت مفاهیم و کاربردها ی گردشگری الکترونیک و تدوین برنامه‌ها، سیاست‌ها و طرح‌‌های عملیاتی توسعه گردشگری الکترونیک در ایران و تعیین چشم‌اندازی مناسب برای گردشگری الکترونیک در فرآیند توسعه پایدار گردشگری در کشور و همچنین بررسی موانع حقوقی و قانونی دولتی و نقش دولت و بخش خصوصی در استقرار آن و  نظام مدیریت مقصد در جهان (GDS , DMS)  و بیمه و مالیه  الکترونیکی آن و در نهایت توسعه شهر الکترونیک ، مستلزم بسترهای فنی و اطلاعاتی زیر می باشد.

١-  کاربرد e-Airlines

٢ - کاربرد e-Hospitality

٣-  کاربرد e-Tour Operators

۴- کاربرد e-Travel Agencies  

 

 


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()