آمار برگزاری اولین همایش شبکه های ارتباطی وایمکس و شهرهای الکترونیکی در مشهد - فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی - IT & E-commerce

امروز توسعه تجارت الکترونیکی برای سهیم شدن مردم عزیز کشورمان از درآمدهای کلان جهانی حاصل از این سبک تجارت و نهایتا رشد در آمد ملی از ضروری ترین امور روزمر’ به شمار می رود. لذا این موضوع مرا بر آن داشت تا وبلاگی در پرشین بلاگ نیز برای این منظور راه اندازی نمایم تا باشد که به حول و قوه الهی قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم . . عیسی نجفی فروردین سال 1387

برگزاری اولین همایش شبکه های ارتباطی وایمکس و شهرهای الکترونیکی در مشهد
مدير وبلاگ : عیسی نجفی - ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٠ خرداد ۱۳۸٧
 

اولین همایش شبکه های ارتباطی  وایمکس و شهرهای الکترونیکی  به همت سازمان آمار و اطلاعات و خدمات کامپیوتری شهرداری مشهد  در محل هتل پردیسان مشهد با حضور کارشناسان عرصه فناوری اطلاعات در روز پنج شنبه  ٩/٣/٨٧ از ساعت ٨ صبح تا ١٧ بعد از ظهر برگزار گردید. گرچه مباحثات و مقاله های ارائه شده حاوی مطالب علمی بود ولی آنچه باز هم نمود بیشتری داشته و موجب بروز نگرانی بیشتری در بین بخش فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات بود به قرار زیر بود.

١- برای اینکه پروژه  وایمکس  نیز عده ای را مانند پروژه های قبلی PAP , ISP  ماتم زده ننماید بهتر است خود دولت که معمولا رقیب اصلی و قدر بخش خصوصی می باشد مبادرت به راه اندازی آن نماید.

2- با توجه به ضریب نفوذ تحقق یافته  پروژه  ADSL  توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و  ولی در عرض 4 سال هنوز پورتهای راه اندازی شده فعال نشده اند بعید است که وایمکس برای بخش خصوصی توجیه داشته باشد.

3- با توجه به محدودیتها و سیاست های اعمال شده توسط دولت نهم ، وایمکس یا هر بستر فیزیکی پرسرعت دیگر برای اینترنت فاقد مزیت و فایده برتری نسبت به امکانات قبلی خواهد بود مگر اینکه دولت در موانع و محدودیتهای ایجاد شده تجدید نظر نماید.

4- ظاهرا استفاده کننده اصلی وایمکس با توجه به محدودیتهای اعمالی خود دولت است پس بهتر است خود بار سنگین راه اندازی آنرا به عهده گرفته و از تحمیل هزینه های سنگین آن به بخش خصوصی جلوگیری شود.


 
comment نظر خودتان را در رابطه با پست حاضر در همین قسمت وارد نمایید ()