ایروان شهری ساده اما زیبا و پایتخت ارمنستان

جالبه بعضی وقتها وقتی وارد شهری میشویم جلوه های ساختمانها و ... نشانه های از توسعه و پیشرفت آن کشور را به تصویر میکشد. بعد از مدتها توفیقی یافتیم تا به بهانه های مختلف سفری به یکی از کشورهای همسایه داشته باشیم . در معییت تعدادی از دوستان دیروز صبح وارد شهر ایروان شدیم من تابحال  سفری به این کشور نداشتم  ولی وقتی وارد ایروان شدیم همه چی حکایت از استمرار ظاهر سنتنی در شهر داشت  ساختمانهای قدیمی حتی چندین طبقه اما ساده و سنتی بود تصور می کنی که اینها از سی سال پیش هنوز فرقی نکرده اند آره دوستی که مرا در شهر راهنمائی میکرد تا در شهر چرخی بزنیم برای من تعریف کرد که گس از فروش پاشی اتحاد جماهیری شوری و تشکیل کشور مستقل ارمنستان ساخت و سازی در  پایتخت یعنی ایروان انجام نشده  و همه این ساختمانهای  از داخل مجلل  و محکم ولی از بیرون چهره ‌ذمخت  روسی که گاها تعداد طبقات آنها به ١۵ نیز میرسد همه در زمان قدیم ساخته شده و در سالهای جدید ساکنان ایروان با خیالی اسوده از هرگونه غم و غصه ای برای اسکان یا تهیه مسکن راحت بوده اند خوش بحالشان!

 مردم ایروان  شاد و شیک پوشند ولی وقتی وارد ساختمانهای آنها میشود گویا اصلا برای انها اهمیت نداشته که چگونه داخل ساختمان را تزئین یا شیک و مجلل نمایند و از وسایل لوکس اروپائی در اشپزخانه و پذیرائی استفاده نمایند . وقتی وارد دانشگاه های اروپائیها ، امریکائیها میشوید بازهم مبینید که همان فرهنگ ایروان  ،  آنها را  نیز تحت تاثیر قرار داده است . سری به تعدادی از دانشگاه های بومی ایروان نیز زدیم دانشگاه ملی و دانشگاه کشاورزی هر دو ساده تر از همدیگر! محوطه ساده ! داخل ساده ! درب کلاسها  ! درب اتاق اساتید  همه .. ساده و ساده تر از آنچه که فکرش را بکنید.  اما دانشجویان با نشاط سر حال ! شهروندان نیز شیک و بانشاط کسی با کسی کاری ندارد...!

اما از موقع نماز وارد مسجد کبود ایروان شدم بعد از نماز خوش و پشی با کارمند رایزنی جمهوری اسلامی داشتم بعد از آن امکانات رایزنی از جمله  اینترنت  سوال نمودم که خدا خیرشان دهد راهنمائی شدم به اتاق مرکز اطلاع رسانی در حاشیه محوطه مسجد ! وارد اتاق شدم چهره ها حکایت از این می نمود که حاضرین همه از هموطنان و جمع فرهیخته و دانشجویان ایرانی مقیم ایروان هستند یکی از دانشجوها مرا  برای استفاده از یکی از رایانه ها راهنمائی کرد از آن موقع ترجیح دادم  در اولین قدم ایمیل جی میل خان را تست کردم راستش جواب داد و برخلاف اینترنت ایرانی که جی میل آن مدتها است دچار اختلال شده و شاید همچنان اختلال آن ادامه یابد مشکلی نداشت بعد تمامی ایمیلهایم را در آدرسهای دیگر نمودم جواب آنها را هم دادم  عین یک آدم ندید و پدید !  همه کارهایم انجام شد اینترنت با سرعت خوب و عالی البته این دوستان همه نق و پق می زدند که چرا امروز اینقدر سرغت پائینه  من واقعا خنده ام می گرفت و با خودم می گفتم این بندگان خدا  اگر شما تو ایران باشین چکار می کنید؟! . یک روز فیبر جاسک و فجیره قطع شده ! یک روز فیبر سمنان مشهد قطع شده یک روز همه متولیان می گریند نمی دانیم چی شده ! یک روز  ...!  بعد از اینکه همه کارهایم را انجام دادم سعی کردم ببینم که دیگه چکار دیگری باید انجام بدم یادم اومد که خیلی وقته سایت یا وبلاگ تجارت الکترونیک را اپدیت نکردم لذا فورا دست بکار شدم و این مطالب را برای شما عزیزان نوشتم .

 راستش الانه که این مطالب را براتون  می نویسم یادم افتاد که تا اینجا که هیچ ارتباطی با تجارت الکترونیک نداشت ! البته به غیر از سرعت مناسب اینترنت و عدم وجود محدودیتهای رنگ به رنگ که میشود آنرا را از ضروریات تجارت الکتروینک تلقی نمود و اما دیگری آموزش علوم نوین در موسسات آموزش عالی بومی و اروپائی و امریکائی و ... و همچنین حضور بانکهای جهانی که حضوری فعالانه در عرصه این شهر دارند به نظرم میاد این چند مورد فعلا برای ایجاد ارتباط موضوع با تجارت الکترونیک کافی باشد .

 راستش امروز تصمیم گرفتم سری به بعضی از بانکهای موجود بزنم و درخواست نمایم تا ببینم می توان با ارائه پاسپورت ایرانی موفق به کارت های اعتباری نظیر ویزا کارت ، مسترکارت و ... بشم بعد از کنکاش در نهایت امید داشتم که شعبه بانک  HSBC   با درخواست افتتاح حساب برای من موافقت نماید اما متصدی بانک فوق در پاسخ به درخواست ما  با روئی خوش و نهایت شرمندگی گفت که  I am Sorry! I am sorry !   وقتی علت را سوال نمودیم پاسخش مشخص بود !. بقیه بماند برای روزهای بعدی که ان شاءا... اگر  دوباره برای ادای فرایض روزانه به مسجد کبود قدم رنجه کردیم و کسی شیطنتی نکرد تا سرعت اینترنت را کاهش دهد بازهم برای شما مطالب خواهیم نوشت !

 

/ 2 نظر / 48 بازدید
آرمیک

دوست دارين تو بورس فعاليت کنين؟يه شغل با کلاس و پول ساز WwW.GuilanFX.CoM آموزش و پشتيباني فروش ويژه جامع ترين بسته آموزش تصويري معامله در بازار بورس ارز در 6 دي وي دي WwW.GuilanFX.CoM بزرگترين مرجع آموزش ، فروش سيستمهاي حرفه اي و اکسپرتهاي تجاري روز دنياي فارکس همراه مبتديان...همکار حرفه اي ها WwW.GuilanFX.CoM wWw.GuilanFX.InFo WwW.GilanFX.CoM WwW.GilanFX.InFo

مشهد بیز

سلام دوست عزیز: وبگاه زیبا و پر محتوایی دارید.اگر مایل به تبادل لینک هستید ابتدا ما را با نام :مشهد BIZ (هخامنش جاویدان) " لینک کنید و سپس در وبگاه ما در قسمت تبادل لینک اتوماتیک،لینک خود را ثبت کنید. وبگاه ما : http://biz-mashhad.blogfa.com موفق و سر بلند باشید... .:: منتظر حضورتان هستیم ::.